Restaurants near Main Market Square

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród licznych opcji, jakie oferuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne posiłki włoskie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. restauracja włoska Bianca w Krakowie Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, focaccia, piada oraz liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *