restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące oraz nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej jemy pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują rzadsze potrawy – canelloni, lasagne i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w karcie znajdują się też mniej typowe włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz dania z wielu zakątków kraju. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Obiad we włoskim klimacie bez wyjątku musi zawierać też trunek. Lampka alkoholu to dla Włochów reguła. włoskie jedzenie Kraków Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese i pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodny wybór win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *