duro

Motocykliści lub kierowcy różnego rodzaju aut perfekcyjnie zdają sobie sprawę z tego, że aby móc upajać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go dobrze przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie stosuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

ogumienie do rowerów duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, dlatego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Poza tym warto spowodować detale oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które wypada zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby również rower dokładnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie lepiej chroniony w czasie całego sezonu.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *